Opinie o Nas

Aktywacja telefoniczna

sty16

Kupując produkty z rynku wtórnego musimy się liczyć z faktem, że nie zawsze uda się je aktywować online. W większości przypadków trzeba będzie skorzystać z aktywacji telefonicznej. 
W przypadku Windows 10 Home z rynku wtórnego zgłaszany jest błąd 0xc004c008, oznacza on brak możliwości aktywacji produktu online. 

 

W takiej sytuacji przechodzimy do aktywacji telefonicznej, jeśli nie jest dostępna w widocznym miejscu, można ją (dla Windows) wywołać poleceniem SLUI 4, wpisując je w pasku wyszukiwania:

 

Po uruchumieniu aktywacji telefonicznej powinien ukazać się taki obraz:

 

Na tym etapie mamy do wyboru dwa rozwiązania:

  1. Piersze nieco czasochłonne: dzwonimy pod wskazany numer i kierujemy się poleceniami wydawanymi przez automat aktywujący, uzyskany identyfikator instalacji wpisujemy po kliknięciu przycisku WPROWADŹ ID POTWIERDZENIA
  2. Drugie, znacznie szybsze i wygodniejsze: korzystamy do aktywacji z linku: Aktywacja telefoniczna przez stronę 

Na pierwszym ekranie wybieramy liczbę cyfr z ilu składa się nasz identyfikator instalacji 

 Na drugim ekranie wprowadzamy nasz identyfikator instalacji

Może pojawić się pytanie, na ilu urządzeniach zainstlowane jest oprogramowanie, odpowiadamy 0 (zero,gdyż nr 1 będzie nasz komputer) 

Po wprowadzeniu przechodzimy na następną stronę:

W tym miejscu należy skopiować sobie ID potwierdzenia i kliknąć NIE, na tym kończy się aktywacja, należy ponownie uruchomić komputer i sprawdzić czy produkt zostały aktywowany. 

sty  16
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl